آموزش ملاک های انتخاب همسر به جوانان در دانشگاه های علوم پزشکی. به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کارگاه ازدواج سالم در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: ملاک انتخاب همسر و مهارتهای زندگی در این کارگاه آموزش داده می شود. محمداسماعیل مطلق با اشاره به برگزاری کارگاه ترویج ازدواج سالم در جوانان، هدف از این کارگاه را ارتقاء آگاهی پرسنل بهداشتی در زمینه ازدواج سالم و ابعاد بیان کرد و گفت: ارتقا مداخلات هوشمندانه در مورد ازدوا ...

آموزش ملاک های انتخاب همسر به جوانان در دانشگاه های علوم پزشکی

 
title

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری کارگاه ازدواج سالم در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: ملاک انتخاب همسر و مهارتهای زندگی در این کارگاه آموزش داده می شود.

محمداسماعیل مطلق با اشاره به برگزاری کارگاه ترویج ازدواج سالم در جوانان، هدف از این کارگاه را ارتقاء آگاهی پرسنل بهداشتی در زمینه ازدواج سالم و ابعاد بیان کرد و گفت: ارتقا مداخلات هوشمندانه در مورد ازدواج، ایجاد فضای مثبت در مورد ازدواج و ارتقا آگاهی پرسنل بهداشتی در زمینه اهمیت آموزش مهارت های زندگی به جوانان از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه بوده است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس با بیان این که براساس سرشماری سال ۹۰ میزان باروری كلی در كشور ۱.۸ و در استان تهران ۱.۴ است، افزود: این میزان كمتر از سطح جانشینی است و برای پیشگیری از منفی شدن رشد جمعیت، این میزان باید حداقل ۲.۱ فرزند باشد.

مطلق یکی از فواید ازدواج سالم را نجات از سرگردانی بیان کرد و افزود: تکامل اجتماعی، ارضای صحیح غریزه جنسی و تداوم نسل، دوری از گناهان و کسب تقوا، طول عمر بیشتر، سلامت روان، رشد اخلاقی و معنوی و رشد اجتماعی از دیگر فواید ازدواج سالم است.

وی ادامه داد: در کارگاه ترویج ازدواج سالم مقرر شد که با همکاری معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به دختران و پسران ازدواج نکرده در خصوص فواید ازدواج سالم، ملاک های انتخاب همسر و مهارت های زندگی به جوانان آموزش های لازم داده شود. همچنین در خصوص نگاه های متفاوت به زندگی در انتخاب همسر، سلیقه ها و منش های متفاوت در بین زوجین، الگوها و عادت های خانواده ها در انتخاب یكدیگر، لحاظ کردن معیار تحصیلات قابل قبول در طرفین، فرهنگ سازی به منظور ارزش دانستن ازدواج سالم و تشكیل خانواده در استانها و شهرستانها و برگزاری کارگاه ها با مشارکت جوانان تبادل نظر می شود.

 كارگاه آموزش معیارهای همسرگزینی مناسب به جوانان، به منظور ارتقا آگاهی كارشناس مسئولین سلامت جوانان روز دوشنبه ۲۶ بهمن ماه، با همكاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی وخدمات بهداشتی درمانی البرز، برگزار شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه