سیزده خاطره انگیز با نامزد محترم!. برای تازه نامزدان، تعطیلات ایام نوروز، نه تنها حال و هوای دگری دارد بلکه فرصت مغتنمی است که بیش از سایر اوقات بتوانند در کنار یکدیگر باشند و همزمان با لذت بردن از شیرین ترین لحظات زندگی مشترک، برای شناخت هر چه بیشتر از خصوصیات اخلاقی، شخصیتی و رفتاری یکدیگر، زمان بگذارند. نسرین صفری -بخش کلوب ازدواج تبیان. حال که امروز به آخرین روز تعطیلات رسیده اید و قرار است اولین سیزده مشترک تان را به در کنید، بهتر است برای خاطره انگیز کردن این سیزده به یادماندنی، دست بک ...

سیزده خاطره انگیز با نامزد محترم!
 

برای تازه نامزدان، تعطیلات ایام نوروز، نه تنها حال و هوای دگری دارد بلکه فرصت مغتنمی است که بیش از سایر اوقات  بتوانند در کنار یکدیگر باشند و همزمان با لذت بردن از شیرین ترین لحظات زندگی مشترک، برای شناخت هر چه بیشتر از خصوصیات اخلاقی، شخصیتی و رفتاری یکدیگر، زمان بگذارند.

نسرین صفری -بخش کلوب ازدواج تبیان
سیزده خاطرانگیز

 حال که امروز به آخرین روز تعطیلات رسیده اید و قرار است اولین سیزده مشترک تان را به در کنید،  بهتر است برای خاطره انگیز کردن این سیزده به یادماندنی، دست بکار شوید و برنامه ریزی نمایید:

روز طبیعت؛ با خانواده من یا خانواده نامزدم؟! 

بی تردید شما و نامزدتان، هر یک دوست دارید با خانواده خود به خارج از شهر رفته و روز طبیعت را جشن بگیرید و صد البته این خواسته، پسندیده نظری است که باید مورد توجه و موافقت  همسفر زندگی تان هم  قرار بگیرد. اگر از قبل، برای این روز برنامه ریزی کرده اید و به توافق رسیده اید، بهتر است  یک بار دیگر، مراتب آن را چک کنید و با توجه به شرایط موجود، اگر لازم است برنامه تان را اصلاح و یا تجدیدنظر نمائید، اما اگر همین امروز تصمیم به دعوت گرفته اید، بهتر است خودسرانه وارد عمل نشوید و با خانواده تان به گفتگو بنشینید، چه بسا شما هنوز مستقل نشده اید و لازم است برای انجام هر حرکتی، با آنها مشورت کنید. در صورت موافقت به حضور عروس خانم و یا آقا داماد در جمع خانوادگی و دوستانه، بهتر است از والدین تان بخواهید زحمت دعوت ایشان را بر عهده بگیرند، حتی المقدور سعی کنید پذیرایی خانواده ایشان نیز باشید، چه بسا این مهمانی کوچک بیرون از منزل، نه تنها می تواند مهربانی و الفت بین خانواده ها را بیشتر کند بلکه باعث بالارفتن ارزش و قرب نامزدتان در نزد خانواده و اقوام تان نیز می شود.

در آخرین لحظات نوروزی، دل از غصه ها بشوئید و چشم هایتان را بر بدی های دیده و ندیده ببندید. به زلالی آب، روان تان را به محبتی جاری کنید که عشق تان را به  رنگ ماهی های رقصان و  سرسبزی سبزه سفره هفت سین تان زینت دهد

اما اگر بر سر دو راهی مانده اید و نمی دانید با کدام یک از خانواده ها به جشن طبیعت بروید، شایسته است اوضاع و شرایط خانوادگی خود و نامزدتان را مورد توجه قرار دهید؛  شما به عنوان آقا داماد، می توانید با در نظر گرفتن آداب و رسوم و میزان حساسیت های خانواده و اقوام خویش راجع به حضور عروس خانم در بزم سیزده بدر، دست به  انتخاب بزنید و تصمیم بگیرید. اگر حرف و حدیثی از جانب آنها مطرح نیست، بهتر است به جانب خانواده نامزد رفته و با آنها به دامن طبیعت بروید چه بسا نامزدتان، هنوز در خانه پدری هستند و باید مطابق با قوانین و آداب و رسوم خانواده خویش رفتار کنند، پس از او انتظار نمی رود که برای حضور در محفل خویشاوندی شما، صراحت عمل و رفتار داشته باشند، در این شرایط حساس لازم است، شما خود را با او وفق دهید و برای مواجه با ناراحتی و دلخوری های احتمالی با خانواده خویش نیز، توصیه می کنیم به مانند یک مدیر مدبر عمل کنید، چه بسا در چنین شرایطی، تنها کیفیت و کمیت کلام و رفتار شما است که می تواند تسهیل کننده و یا بحرانی کننده اوضاع شود. شایسته است با لبخندی بر لب و کلامی شیرین اما  با نظری قاطع و اعتماد به سخن، به خانواده تان بگوئید:" عذر عدم حضور ما را بپذیرید، من و نامزدم، بسیار دوست داریم در این شادمانی با شما همگام شویم، امیدواریم سیزده بدرهای نوروز سال آینده در خدمت تان باشیم".  پیشنهاد می کنیم از نامزدتان هم بخواهید در طی یک تماس تلفنی، روز طبیعت را به خانواده  شما تبریک بگوید، اگرچه می توانید پس از سپری کردن اوقاتی با خانواده نامزدتان، با اطلاع قبلی از محل اقامت خانواده خویش در طبیعت، آنها را نیز، سورپرایز کرده  و  ساعاتی را هم در جمع آنها بگذرانید.

خلوت عاشقانه فراموش نشود

در جمع های خویشاوندی و دوستانه، حضوری فعال داشته باشید و با اطرافیان خود و نامزدتان گرم صحبت و شادی شوید اما اگر  نامزدتان، میهمان محفل شماست، لازم است او را بسیار مورد توجه و احترام قرار دهید و  برای احساس راحتی و آرامش وی، نهایت تلاش تان را داشته باشید. یادتان باشد امروز، نخستین سیزده به در زندگی مشترک تان است، پس آن را به بهترین شکل ممکن خاطره انگیز و به یادماندنی کنید، مثلا از خاطرات سیزده های به درهای سالهای گذشته برای نامزدتان تعریف کنید، کنار یکدیگر بنشینید و میوه ، شیرینی و آجیل  به هم تعارف کنید، عکس های یادگاری بندازید و از همه مهمتر در آرامش و سرسبزی طبیعت، دست در دست هم و دوشادوش یکدیگر راه بروید و برای آینده مشترک تان نقشه بکشید.

 اما اگر بر سر دو راهی مانده اید و نمی دانید با کدام یک از خانواده ها به جشن طبیعت بروید، شایسته است اوضاع و شرایط خانوادگی خود و نامزدتان را مورد توجه قرار دهید

نامزدتان را سورپرایز کنید

نخستین حضور نامزدتان را در اولین جشن طبیعت، بسیار گرامی بدارید. اندکی خلاقیت به خرج دهید و او را به شادترین لحظات دعوت کنید، مثلا می توانید با تهیه هدیه ای هر چند کوچک و تقدیم ان در محفل خانوادگی، سلطان قلبش شوید و یا با انجام شیطنت های مساعد و مناسب با جمع، با جلب نظر و توجه او به خود، عزیز و گرامی اش بدارید و...

دلخوری ها را به آب دهید

اگرچه شاید بنابر دلایلی، امروز و یا در دیگر ایام نوروز، با مشکلات و تنش هایی مواجه شده باشید، اما شایسته است در این آخرین لحظات نوروزی، دل از غصه ها بشوئید و چشم هایتان را بر بدی های دیده و ندیده ببندید. به زلالی آب، روان تان را به محبتی جاری کنید که عشق تان را به  رنگ ماهی های رقصان و  سرسبزی سبزه سفره هفت سین تان زینت دهد.

برای اطلاع از طرح همسان گزینی تبیان اینجا کلیک کنید


 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه