مردهای ایرانی از ازدواج فراری شده اند +عکس


مردهای ایرانی از ازدواج فراری شده اند +عکس - تصویر 1

برخی از دختران مجردی که می خواهند خانه و زندگی خودشان را تشکیل دهند و با مردی که دوستش دارند زیر یک سقف زندگی کنند، می گویند مردها از ازدواج فراری اند. در میان آنها، کسانی هستند که تجربه چند رابطه بی سرانجام را پشت سر گذاشته اند و ادعا می کنند تا پیش از به میان آوردن موضوع ازدواج، همه چیز در رابطه شان خوب بود و اگر میلی به تشکیل خانواده نداشتند، دلیلی برای خداحافظی با مردی که به آن دل بسته بودند هم وجود نداشت.

اما از این گروه که فاصله بگیریم، زنانی را می بینیم که در همان سن خانه مشترک شان را تشکیل داده اند و در کنار مرد رؤیاهای شان، زیر یک سقف زندگی می کنند. با این اوصاف، چرا گروهی از زنان موفق به راضی کردن فرد مورد علاقه شان به ازدواج نمی شوند؟ ما برخی از مهم ترین دلایلی را که یک مرد را از ازدواج می ترساند با شما در میان می گذاریم و به شما می گوییم که انجام چه اشتباهاتی می تواند خیال به دست کردن حلقه ازدواج را از سر مردی که مقابل تان ایستاده بیرون کند.

می ترسد حرف تان عوض شود؟

نه تنها بسیاری از مرد ها، که بسیاری از خانم ها هم تصور می کنند آرامش ناشی از عشق گذرا و ناپایدار است و پس از چند سال جایش را به یکنواختی و کسالت می دهد. آنها به خاطر زخم هایی که در رابطه های عاطفی قبلی شان خورده اند یا به دلیل اتفاق هایی که در زندگی مشترک اطرافیان شان تجربه کرده اند، از ازدواج کردن می ترسند. این افراد تصور می کنند تا زمانی که شیرینی عشق وجود دارد، همسرشان حاضر است هر وعده ای بدهد و هر تغییری را در زندگی اش ایجاد کند اما از آنجا که این احساس ناپایدار است پس از مدت کوتاهی رنگ عوض می کند و همه تعهد ها و وعده هایش را فراموش می کند.

مردهای ایرانی از ازدواج فراری شده اند +عکس

چند کلمه حرف حساب

وعده ای به نامزدتان ندهید که بعدها انجام دادنش برای تان سخت، ناممکن یا آزار دهنده باشد. سعی نکنید به خاطر حفظ او و مصمم کردنش به ادامه رابطه، آنقدر کوتاه بیایید و زندگی تان را تغییر دهید که بعدها نفس کشیدن در آن زندگی برای تان دشوار شود. باور کنید یک عشق شکست خورده از زندگی هر روزه در رابطه ای آزار دهنده، کمتر شما را زجر می دهد.

نمی خواهد گذشته اش را فراموش کند

عشق اول یا حتی عشق سابق می تواند سد جدی برای رسیدن شما به یکدیگر باشد. اگر خواستگارتان هنوز تجربه عاطفی قبلی اش را پشت سر نگذاشته و داغ شکست قبلی برایش تازه است، بعید است که برای رسیدن به شما هم تلاشی کند. اگر او هنوز به رسیدن به فردی که در سال های گذشته دوستش داشته امید وار است، احتمالا مدتی رابطه اش با شما را در حالت تعلیق نگه می دارد و به خاطر این امید از رسمی کردن رابطه اش با شما طفره می رود.

چند کلمه حرف حساب

عشق های قدیمی را جدی بگیرید و بیهوده به امید رسیدن روزی که شما به خاطر محبت های بی شمارتان عزیز تر از آنها شوید به این رابطه ادامه ندهید. مردی که شما را به عنوان ابزاری برای فراموشی درد عشقش انتخاب کرده یا به خاطر امیدی که به وصال عشق قدیمی اش دارد، با زندگی شما بازی می کند، هرگز نمی تواند خوشبخت تان کند.

نگران پشت کردن به علایقش است

مردها می ترسند که بعد از ازدواج آنقدر غرق مناسبات به خیال خودشان کلیشه ای زندگی مشترک شوند که مجالی برای رسیدگی به علایق قدیمی یا پیگیری اهداف شان باقی نماند. مردی که می خواهد به تحصیل ادامه دهد، می ترسد فشار زندگی مشترک او را از این راه بازگرداند و مردی که عاشق رفتن به کمپ های کوهنوردی و ماجراجویی است، می ترسد به خاطر همسرش مجبور به کنار گذاشتن این علایق شود. البته چنین فکری چندان هم بیراه نیست و انتخاب اشتباه شریک زندگی، واقعا می تواند چنین پیامد هایی را همراه داشته باشد و مسیر زندگی او را عوض کند.

چند کلمه حرف حساب

اگر خواستگارتان چنین دلایلی را برای به تعویق انداختن زمان ازدواج مطرح می کند، با او در این مورد صحبت کنید و به جای تلاش برای راضی کردنش، واقع بینانه به آینده نگاه کنید. آیا می توانید با محدودیت هایی که در زمان تلاش او برای رسیدن به هدفش ایجاد می شود زندگی کنید؟ آیا آنقدرعلایق مشترک دارید که به جای صرف نظر کردن از آنها در روزهای بعد از ازدواج، با هم سراغ شان بروید؟

منتظر گزینه های بهتر است

شاید آقای خواستگار به شما دل بسته باشد اما پس ذهنش این تصور که ممکن است دختران شایسته تری سر راهش قرار بگیرند هم وجود داشته باشد. چنین تصوری به ویژه اگر رابطه شما در اوایل جوانی خواستگارتان شکل گرفته باشد و یکی از اولین تجربه های عاطفی او باشید، ممکن است پررنگ تر باشد. فکر جوانی نکردن و عدم استفاده از فرصت های پیش رو می تواند به ذهن هر مردی برسد و این خیال که شاید گزینه مناسب تری برای گذراندن یک عمر زندگی سر راهش قرار بگیرد، او را از فکر ازدواج حداقل تا چند سال بعد بیرون بیاورد.

چند کلمه حرف حساب

اگر آقای خواستگار می گوید دوست تان دارد اما فعلا آماده ازدواج نیست یا حاضر نیست به تعهد فکر کند، حرف هایش را جدی بگیرید. تصور نکنید وابسته تر کردن او به خودتان می تواند مشکلی را حل کند. این شما هستید که هر روز عمر بیشتری را در این رابطه می گذرانید و هر روز به مردی که از نظر خودش فعلا برای مرد زندگی شدنش زود است، وابسته تر می شوید.

نمی تواند حرف خانواده اش را زمین بیندازد

اگر میان شما و خانواده کسی که دوست تان دارد، تفاوت زیادی وجود داشته باشد، احتمالا باید سال های سال برای رفتن به خانه مشترک منتظر بمانید. شاید برخی مردها به راحتی بتوانند این موضوع را با خانواده شان در میان بگذارند اما بسیاری از آنها حاضر نیستند وجهه خود را در میان اعضای خانواده شان زیر سوال ببرند و به این واقعیت که با آنها متفاوت هستند اعتراف کنند. مردهایی که به خانواده شان وابستگی دارند، همیشه نگران از دست دادن حمایت های خانواده خود هستند و نمی توانند اولویت های خود را برخواسته های آنها مقدم بدانند.

چند کلمه حرف حساب

اگر خواستگارتان ماه ها یا حتی سال هاست که از شما خواسته منتظر راضی شدن خانواده اش بمانید، عمرتان را بیهوده تلف نکنید. ممکن است او آینده دور یا نزدیک آنها را راضی به ازدواج با شما کند اما احتمال اینکه هرگز چنین اتفاقی نیفتد و دست آخر به شما بگوید که از پس مجاب کردن خانواده اش برنیامده هم زیاد است.

می ترسد کم بیاورد

مردی که شرایط مالی لازم را ندارد، شغل مناسبی ندارد و هنوز تکلیف زندگی اش مشخص نیست حتی اگر عاشق ترین مرد زمین هم باشد با ترس قدم بر می دارد. او که تا قبل از آشنا شدن با شما یا وابسته به دیگران بوده یا با قناعت فراوان زندگی می کرده، حالا باید مسئولیتی را بپذیرد که شانه خالی کردن از زیر آن می تواند عواقب بسیاری را همراه داشته باشد. حتی اگر آسان گیر باشید شروع یک زندگی آنقدر هزینه دارد که جز با داشتن پشتوانه مالی نسبتا قوی و شغل و درآمدی ثابت نمی توان قدمی در مسیرش برداشت.

چند کلمه حرف حساب

اگر نمی خواهید به خاطر چرک کف دست کسی که دوستش دارید را از دست دهید و توانایی حمایت فردی و خانوادگی از او را هم دارید، موضوع را با خواستگارتان در میان بگذارید. تجربه نشان می دهد زنانی که در این زمینه کمک زیادی به همسران شان می کنند، انتظار زیادی هم از او دارند و بدشان نمی آید هرازگاهی یادآوری کنند که مرد زندگی شان چطور به اینجا رسیده است. اگر شما هم در این دام رایج بیفتید، باید فاتحه زندگی تان را هنوز شروع نشده بخوانید. پس در حدی کمک نکنید که فکرتان مشغول شود و انتظارات غیرواقعی را در شما شکل دهد.

توی تله نیفتید

شاید بتوانید او را به ازدواج راضی کنید اما اگر این چهار اشتباه را مرتکب شوید، ماندن در رابطه ای که برای شکل گرفتنش زحمت زیادی کشیده اید برای تان دشوار می شود.

خوبی بی حد و مرز

آنقدر خوبی نکنید که به خاطر نگرفتن بازخورد مناسب، نسبت به ادامه دادن آن رویه دلسرد شوید. همسرتان شما را همان طور که تا امروز بوده اید می خواهد و زمانی که بی حد و مرز خوبی کردن رابطه را شروع می کنید و در ادامه راه انرژی تان تمام می شود نه تنها به خودتان بلکه به او و رابطه ای که ساخته اید هم صدمه می زنید.

انتظار بیش از اندازه

کلیشه هایی که تا امروز در ذهن تان شکل گرفته فراموش کنید. پدرشوهر خواهر شما همه هزینه های عروسی را داده اما پدرشوهر شما نه؟ مادرشوهر دوست تان سر عقد سرویس جواهربه او داده؟ آداب و رسوم خانواده های مختلف با هم متفاوت است و توانایی آنها در عمل به رسوم یک اندازه نیست.

توی سرش نکوبید

همسر شما مسئول اشتباهات دیگران نیست. اگر خانواده او با ازدواج شما مخالف بوده اند و سنگ مقابل پای تان انداخته اند، او الزاما نباید در این مورد پاسخگو باشد. شاید شریک زندگی شما نتوانسته باشد نقش لولا را خوب بازی کند اما اشتباهات دیگران به او مربوط نیست و نباید به خاطرشان سرزنش شود.

زود صمیمی نشوید

یادتان بماند که اولین اصلی که برای رابطه با خانواده همسرتان باید به آن پایبند باشید، احترام است نه صمیمیت. قرار نیست شما و خواهرشوهرتان دوستان قسم خورده هم باشید اما وظیفه دارید به او با تمام تفاوت هایی که با شما دارد ، احترام بگذارید و اجازه ندهید مرز های میان تان زیر پا گذاشته شوند.

منبع: مجله سیب سبز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه